Obvezni izbirni predmeti

Svetujemo vam, da učenec izbere izbirne predmete glede na lasten interes in sposobnosti, ki jih izkazuje. IZBIRA poteka z dodeljenim uporabniškim imenom in geslom na portalu Lo.Polis (prejeli starši na telefonsko številko ali e-pošto).

Izbrati mora 2 URI obveznih izbirnih predmetov, če s tem soglašajo starši lahko izbere tudi 3 URE V TEDNU.

Predmeti se izvajajo 1 uro v tednu, razen tujih jezikov, ki se izvajajo 2 uri v tednu. Predmetnik zajema dva sklopa izbirnih predmetov, in sicer naravoslovno-tehničnega in družboslovno-humanističnega. Glede na izvajanje pa loči triletne, triletne, lahko tudi krajše, enoletne, vezane na določen razred in enoletne predmete. Enoletni predmet si sme učenec izbrati zgolj eno šolsko leto.

Izbirni predmeti se OCENJUJEJO s številčnimi ocenami, v skladu s Pravilnikom o ocenjevanju znanja.

Ko se učenec odloči za izbirni predmet, ga mora OBISKOVATI vso šolsko leto, morebitni izostanek morajo opravičiti starši oziroma zakoniti zastopniki razredniku učenca.

V celoti ali pa v obsegu 1 ure je možna OPROSTITEV sodelovanja pri obveznih izbirnih predmetih, na način, da to opcijo izberete v spletni prijavi, in sicer z uveljavljanjem obiskovanja glasbene šole z javno veljavnim programom. Do 30. avgusta je v takem primeru potrebno na šolo posredovati potrdilo o vpisu v glasbeno šolo za naslednje šolsko leto.

Skupine se oblikujejo na podlagi Pravilnika o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole. MENJAVE skupine so možne do 30. septembra, če le ta menjava ne vpliva na razpad skupine in je časovno usklajena z urnikom učenca.

Poleg obveznih izbirnih predmetov SME učenec izbrati tudi neobvezni izbirni predmet, drugi tuj jezik nemščino (2 uri v tednu).

Ponudba neobveznega izbirnega in izbirnih predmetov za 7. razred 2021-22

Ponudba neobveznega izbirnega in izbirnih predmetov za 8. razred 2021-22