Znani so rezultati projekta Mladi za napredek Maribora 2021. Z naše šole so sodelovali 4je učenci pod vodstvom dveh mentoric in s svojim delom dosegli zavidljive rezultate:

JAKA MLEKUŽ, 9. c, pod mentorstvom Mateje Klemenčič, je z nalogo Korona – z roke na roko, na področju zdravstva, dosegel 1. mesto in 160 točk ter s tem ZLATO priznanje.

MINJA BIGEC, NEŽA BRAVAR, ANA KATARINA PAL, vse 9. a, pod mentorstvom Nastje Spasković, so z inovacijskim predlogom INOVATIVNA ZASNOVA KLOPI IN TRAJNEGA LONČKA KOT OBELEŽJA PRETEKLOSTI IN RAZVOJA DEJAVNOSTI OSNOVNE ŠOLE V MESTU MARIBOR, na interdisciplinarnem področju naravne in kulturne dediščine in turizma, dosegle 1. mesto in 150 točk ter s tem SREBRNO priznanje.

Obe nalogi sta se uvrstili na Državno srečanje mladih raziskovalcev, ki ga kot vsako leto organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije. O nadaljnjih uspehih bomo še poročali.

Iskrene čestitke avtorjem in mentoricama.

Urška Oblak, koordinatorica raziskovalne dejavnosti