Citat sem povzela, se pa z njim še kako strinjam.

Šestošolci, a oddelka, so danes, 23. junija, pri uri likovne umetnosti dokazali, da so še kako

ustvarjalni in domiselni.Domišljija brez meja, bi lahko zapisali ob videnem. Ob dejstvu, da so

ocene že zdavnaj zaključene, in misli mnogih, že daleč vstran.

Učenci so imeli na mizi le kos oranžnega, rumenega in kos modrega potiskanega lista.

Dogovorili smo se, da pripravljeno površino, nad znano in zanimivo, Einstainovo izjavo, zapolnijo v slikarski tehniki kolaža, z materialom, ki ga imajo na voljo.

Tako so šestošolci, domala zadnji dan pouka, pred počitnicami,

ustvarjali in ustvarili, vsak svojo sliko.

Zanimiv navdih jih je vodil, odpiral pot, v prostranosti, širine, mnoge do sonca.

Nekatere lepljenke nas nagovarjajo,

z modrino neba,

drugim modra predstavlja neskončno širino morja.

Vsem učencem, ki so danes bili pri uri likovne umetnosti, pa je skupno, da so pokazali,

bogato domišljijo.

Verjamem, da bi A E, navdušen, kako domiselni, da so. In to, pravzaprav zadnji šolski dan.

Prepričana sem, da se jim kakor tudi ostalim ustvarjalnim učencem na šoli, po uspešno končani

devetletki, na široko odpirajo, mnoga vrata različnih poklicnih smeri.

Vse lepo, na vaših poteh!

Janja Tomažič